Чернігівська область
м. Новгород-Сіверський,
вул. Слобідська, 1

квитки онлайн

Всесвітній день водно-болотних угідь.

2 лютого відзначається Всесвітній день водно-болотних угідь – найціннішої екосистеми, ресурси якої людство використовує для задоволення питних потреб, ведення сільського господарства, риболовлі, аквакультури тощо.
Розвиток людства призвів до різних екологічних проблем, що зачіпають водно-болотні угіддя. Надмірна чисельність населення та будівництво призвели до зменшення природоохоронної діяльності та загалом викликали проблеми з цими чудовими землями. Багато водно-болотних угідь втрачається.
В Україні болота займають понад 1 200 тисяч га, в них залягає понад 3 млрд т торфу. Найбільше боліт на Поліссі — близько 900 тисяч га.
Болота та ліси на Поліссі здавна мали велике значення. Вони слугували сінокісними та мисливськими угіддями, там люди збирали ягоди, ховалися під час воєн або в якісь важкі часи.
В болотах дуже високий вміст заліза в воді. На Чернігівщині багато сіл з назвами Рудня. Ці назви пов’язані з залізорудним промислом, болотами, болотяною рудою, що залягає в торфі. Раніше руду використовували для того, щоб видобувати залізо.
В ХХ столітті інтенсивно проводилось осушення боліт. До цього додалися глобальні зміни клімату. Нині болота під загрозою. Для їх відновлення створюють природно-заповідні території.
З боліт витікають наші великі річки, зокрема Дніпро і Десна. А ще - болота це такий характерний ландшафт, якого немає в інших природних зонах.
На Новгород-Сіверщині загальна площа боліт складає понад 2 тис. га або 1% території громади. 21 болотяний масив відноситься до гідрологічних заказників. Майже всі вони розташовані в заплавах річок, регулюючи і зберігаючи їх водний режим.

наверх