Чернігівська область
м. Новгород-Сіверський,
вул. Слобідська, 1

квитки онлайн

Віртуальна екскурсія

Ввідний зал експозиції "В століттях невмируще слово"

Ввідний зал експозиції „В століттях невмируще „Слово” розповідає про історію відкриття давньоруської літературної пам’ятки. В залі представлені переклади „Слова..” на іноземні мови, цікаві наукові та художні видання: дореволюційні та сучасні. Бажаючі мають можливість проглянути фільми з історії музею, міста, монастиря

Виставковий зал "Новгород-Сіверське князівство"

В залі "Новгород-Сіверське князівство” відображено тему походу князя Ігоря Святославовича на половців в контексті існування Новгород-Сіверського князівства. В експозиції представлена оригінальна археологія періоду Київської Русі, карти-схеми, дерев’яні скульптури, макети пам’ятників героїв "Слова...”

Зал "Вихід у похід. Плач Ярославни"

Розповідь про події початку походу Ігоря Святославовича та сам похід можна почути в залі „Вихід у похід. Плач Ярославни” . Центральне місце експозиції – фотодіорама „Вихід у похід”. Доповнюють зал реконструкції жіночого одягу періоду ХІІ ст., а також оригінальні жіночі прикраси та предмети рукоділля того періоду.

Зал "Дослідники Слова.."

Експозиція залу „Дослідники „Слова...” розповідає про людей, що стояли у першоджерел вивчення „Слова...” Це – О.І.Мусін-Пушкін, М.М.Бантиш-Каменський, О.Ф.Малиновський, М.М. Кармазин та ін. Тут представлені живописні та графічні портрети, дореволюційні видання пам’ятки.

Зал "Історія Спасо-Преображенського монастиря"

Зал історія Cпасо-Преображенського монастиря "Свідок століть” знайомить відвідувачів з древньою та сучасною історією Спасо-Преображенського монастиря. Експозиція сформована на основі музейною колекцій народної та професійної ікони, стародруків, церковного начиння, священицького убрання тощо.

Зал "Половці. Полон"

В залі „Половці. Полон” представлено художній розпис „Половецький стан”, скульптура половецької „баби”, репліки кочівницьких обладунків, оригінальна археологія періоду ХІІ-ХІІІ ст.., а також живописна робота худ. О.Кулакова „Битва князя Ігоря”. Експозиція розповідає про життя та побут половців.

наверх