Чернігівська область
м. Новгород-Сіверський,
вул. Слобідська 1

квитки онлайн

Варвара Павлівна Адріанова-Перетц.

12 травня 135-річниця від дня народження видатної української філологині, літературознавиці, фольклористки, театрознавиці, докторки філологічних наук Варвари Павлівни Адріанової-Перетц, життя та наукова діяльність якої були тісно пов’язані з Україною. Вона брала активну участь в українському науковому житті та мала досягнення в галузі українознавства .
Майбутня вчена народилася в Ніжині в родині викладача римської словесності історико-філологічного інституту князя Безбородька. Навчалася в Києві в жіночій гімназії св. Ольги. Працювала в жіночих гімназіях Києва.
Наукові праці В. П.Адріанової-Перетц присвячені історії української літератури та фольклору ХІ-ХVІІІ ст. Вчена досліджувала особливості літератури Древньої Русі, давній український театр. Вона виявила та опублікувала значну кількість пам’яток української історії та культури.
Працювати над вивченням «Слово о полку Ігоревім» науковиця розпочала в 1938 році.
У воєнний період, незважаючи на брак джерел та спеціальної літератури, Варвара Павлівна працювала над темою “Слово о полку Ігоревім” і “Задонщина” та досліджувала поетичний стиль Древньої Русі.
В 1947 р. побачили світ її “Нариси поетичного стилю давньої Русі” та “Слово о полку Ігоревім” і “Задонщина”.

наверх