Чернігівська область
м. Новгород-Сіверський,
вул. Слобідська, 1

квитки онлайн

Успіння Пресвятої Богородиці.

28 серпня – Успіння Пресвятої Богородиці, свято в народі також називають Першою Пречистою. День, коли Божа Матір померла і була похована в Гефсиманському саду, в усипальниці поруч з батьками.
На похованні були всі апостоли, крім Фоми. Він проповідував в Індії. Коли ж апостол Фома прибув і побажав поклонитися тілу Богородиці, відкрили гроб, а тіла там не було. Апостол Фома засвідчив, що Господь воскресив тіло Пресвятої Богородиці, зробив його нетліннім і взяв душу і тіло Своєї Матері в Своє Царство.
Церковний рік відкриває християнське свято – Різдво Пресвятої Богородиці, а завершує – її Успіння. Воно належить до найстаріших Богородичних свят. Відзначання його почалося в Єрусалимі невдовзі після Собору в Ефесі (431 р.). У VІ ст. свято отримує свою теперішню назву «Успіння Пресвятої Богородиці».
Цього дня ми з особливою гостротою відчуваємо, що ми не сироти на землі, бо з нами Божа Матір, яка нас любить і допомагає нам.
У старовинному центрі Новгорода-Сіверського підноситься дев’ятидільний хрещатий п’ятибанний мурований Успенський собор – одна з найдовершеніших пам’яток архітектури українського Відродження ХVІІІ ст.
У фондах музею-заповідника «Слово о полку Ігоревім» є ікони «Успіння Пресвятої Богодиці» ХІХ ст.


наверх