Чернігівська область
м. Новгород-Сіверський,
вул. Слобідська, 1

квитки онлайн

Святослав Святославич Воїнов.

Святослав Святославич Воїнов народився 29 січня 1942 року в Новгороді-Сіверському. Закінчив Харківський політехнічний інститут, більше 20 років служив у Збройних силах, підполковник у відставці.
Став відомим завдяки зібраній ним унікальній колекції видань «Слова о полку Ігоревім» (1990 р. його зібрання налічувало понад 6000 одиниць зберігання, зокрема 1600 книг, близько 400 робіт художників, більше 300 рукописних робіт, тисячі листів).
За його ініціативою у вересні 1990 р. у Новгороді-Сіверському відкрито історико-культурний музей-заповідник «Слово о полку Ігоревім».
Підготував багато статей до різних енциклопедичних видань з інформацією про словознавців, перекладачів, дослідників та художників, що працювали зі «Словом о полку Ігоревім».
Новгород-Сіверщині С. Воїнов присвятив книги «Село Чайкине» (1998), «Новгород-Сіверський» (1999) та «Село Ображіївка» (2003).
Уклав анотований «Бібліографічний покажчик журналу „Сіверянський літопис“ за 1995—1999 рр.» (2003).
2003 року С. Воїнов захистив кандидатську дисертацію «„Слово о полку Ігоревім“ і Новгород-Сіверщина» в Інтитуті літератури ім. Т.Шевченка.
В дисертаційному дослідженні, вперше на рівні окремого регіону, виконав цілісний історіографічний аналіз перекладів, переспівів, досліджень, літературних ремінісценцій “Слова о полку Ігоревім”, створених науковцями, мовознавцями, письменниками тощо.

наверх