Чернігівська область
м. Новгород-Сіверський,
вул. Слобідська 1

квитки онлайн
02

березня

" Педагог, реформатор, письменник".

Початок: 10:00

2 березня в історико-культурному музеї-заповіднику "Слово о полку Ігоревім" в рамках співпраці з КУ "Центр професійного розвитку педагогічних працівників" відбувся Круглий стіл " Педагог, реформатор, письменник", присвячений 200-річчю від дня народження Костянтина Ушинського. В заході брали участь представники КУ "Центр професійного розвитку педагогічних працівників Новгород-Сіверської міської ради", вчителі початкових класів, мови, історії закладів освіти громади, музейники.
Присутні дізнались про втілення ідей К. Ушинського в Новій українській школі, про його оригінальну педагогічну систему навчання дітей.
Костянтин Ушинський мав українське коріння. Його дитинство та юнацькі роки пройшли в Новгороді-Сіверському, де батьки мали свій невеликий родовий маєток. Закінчив Новгород-Сіверську чоловічу гімназію.
Вивчав "Слово о полку Ігоревім". Зробив цінні припущення щодо автора "Слова", вважаючи його сіверянином-чернігівцем, а також стосовно мови пам’ятки. Ушинському належить пояснювальний переказ "Слова" написаний для дітей.
В Новгороді-Сіверському, на Покровському кладовищі, знаходиться родинне поховання Ушинських - батьків Костянтина Дмитровича, його сестри Софії з чоловіком.

наверх