Чернігівська область
м. Новгород-Сіверський,
вул. Слобідська, 1

квитки онлайн

Павло Петрович Скоропадський.

15 травня 150-річниця від дня народження визначного українського державного і політичного діяча, останнього гетьмана України (1918 р.)
- Павла Петровича Скоропадського.
Талановитий воєначальник і палкий патріот України, якому вдалося в надзвичайно важких умовах революції та громадянської війни провести фундаментальні державні реформи в Україні. Нащадок гетьманського роду, шанувальник козацької слави, він зміг відродити національні традиції, створивши моду на все українське. Скоропадський став засновником і командиром Першого Українського військового корпусу, спираючись на багнети якого, Центральна Рада могла проголосити незалежність України в IV Універсалі. Важко переоцінити значення цього військового з’єднання в умовах повсюдного хаосу і анархії 1917-1918 рр. В Україні вперше з козацьких часів відродилося не просто власне військо, а боєздатне та ідеологічно мотивоване. Воно представляло собою різкий контраст з недисциплінованими військовими частинами російської армії. Тривало гетьманство Скоропадського близько семи місяців (із квітня по грудень 1918 року), але за цей час йому вдалося багато що зробити. Було ухвалено близько 400 державних актів. Гетьман домігся стабілізації фінансової системи і створення повноцінного державного бюджету Української держави. Почали працювати поліція, пошта і залізниця, було затверджено державну символіку й ухвалено закон про українське громадянство. Почалося формування постійної армії, що склалася з 8 армійських корпусів, а також військово-морського флоту та авіації. По всій країні відкрилися школи з українською мовою викладання.
Після вступу військ Директорії до Києва Скоропадський деякий час перебував у місті, але невдовзі таємно виїхав до Німеччини. Протягом двох років жив у Швейцарії. Згодом поселився в м. Ванзеє біля Берліна. Був співорганізатором численних філій гетьманських осередків у багатьох країнах світу. Зусиллями П. Скоропадського в 1926р. створено Український науковий інститут при Берлінському університеті. Помер Павло Скоропадський у квітні 1945 року в Баварії, похований в м. Оберсдорф на півдні Баварії.

наверх