Чернігівська область
м. Новгород-Сіверський,
вул. Слобідська 1

квитки онлайн
21

березня

Наукова дискусія.

Початок: 11:00

21 березня 2023 року, в Новгород-Сіверському історико-культурному музеї-заповіднику «Слово о полку Ігоревім» відбулася наукова дискусія щодо родового коріння Костянтина Ушинського, присвячена 200-річчю від дня його народження. З’ясували, що мати педагога була з роду Карпинських – Любов Степанівна Карпинська. Довели, що вона народилася в 1795 році в Новгороді-Сіверському ( запис в метричній книзі Покровської церкви). Знайшли інформацію про народження старшого брата Костянтина – Володимира в 1819 р. ( запис в метричній книзі Покровської церкви).
Вірогідно, Любов Степанівна Карпинська та Дмитро Григорович Ушинський одружились в 1816 р. в Новгороді-Сіверському. Знаємо, що батько Любові Степанівни – Степан Степанович Карпинський був статським радником, службовцем Новгород-Сіверської губернської казенної палати ( 1782-97рр.) За дружиною Дмитро Григорович Ушинський від її батька отримав по Новгород-Сіверськму повіту «12 душ с хутором Неежовским и Солоным, также в г.Новгороде-Северском с жилым домом и со всем к нему обзаведением и винокуренным заводом». Учасники дискусії дійшли висновку , що припущення про походження матері Ушинського з роду Капністів не має під собою жодних доказів. Таким чином, з’ясували що Костянтин Ушинський має новгород-сіверське коріння.
Батьки К.Ушинського –мати Любов Степанівна Карпинська та батько Дмитро Григорович Ушинський, його сестра Софія з чоловіком поховані на Покровському кладовищі Новгорода-Сіверського.

наверх