Чернігівська область
м. Новгород-Сіверський,
вул. Слобідська 1

квитки онлайн

Міжнародний день пам’яток і визначних місць.

18 квітня в світі відзначають Міжнародний день пам’яток і визначних місць, а в Україні − День пам’яток історії та культури, відповідно до Указу Президента України від 23 серпня 1999 р.
Україна − держава з багатовіковою історією та культурою. Кожна епоха залишає нам у спадщину пам’ятку архітектури чи історії . У кожному регіоні є свої визначні пам’ятки − перлини української землі. Це справжній скарб, наша гордість і надбання.
На Новгород-Сіверщині близько 300 пам’яток археології, історії, монументального мистецтва. До Державного реєстру національно-культурного надбання внесені архітектурні пам’ятки : комплекс Новгород-Сіверського Спасо-Преображенського монастиря (ХІ – ХІХ ст., ), Успенський собор (1715–22рр.), Миколаївська церква (1760р.), Тріумфальна арка (1786–87рр.), Торгові ряди (1856-61рр.) і склади та Покровська церква с. Дігтярівка. На жаль, багато пам’яток сакрального мистецтва було знищено з ідеологічних міркувань у ХХ ст., це не тільки більше двох десятків об’єктів церковної архітектури, а й предмети церковного ужитку, ікони, богослужбові та метричні книги, і разом з ними величезна історія релігійного життя.

наверх