Чернігівська область
м. Новгород-Сіверський,
вул. Слобідська 1

квитки онлайн

День слов’янської писемності й культури.

24 травня, українці разом з усіма іншими слов’янськими народами відзначають День слов’янської писемності й культури. Це свято символізує національну самобутність слов’янства, об’єднує суспільство та долучає кожного з нас до безцінної культурної спадщини.
Підвалини оригінальної слов’янської писемності та літератури, закладені Кирилом та Мефодієм, були створені в IX столітті, близько 862року. Брати-просвітителі зі своїми учнями та послідовниками уклали одну з найдосконаліших та найзагадковіших абеток, що отримала назву «кирилиця».
Святі Кирило та Мефодій займалися і просвітництвом: перекладали слов’янською мовою богослужбові книги, самі писали оригінальні твори, проповідували православ’я, відкривали при церквах школи. Своєю діяльністю брати підняли освіту і культуру слов’янських народів на високий щабель. На сьогодні більше 250 мільйонів людей в Євразії послуговуються кирилицею як національним алфавітом.
Неповторність українства також утверджувалася завдяки писемності й мові, спираючись на духовну скарбницю всього слов’янського світу.

наверх