Чернігівська область
м. Новгород-Сіверський,
вул. Слобідська, 1

квитки онлайн

День пам’яті захисників України.

29 серпня в Україні вшановують День пам’яті захисників, як нагадування про одну з найкривавіших подій війни на сході України – Іловайську трагедію.
З середини серпня в місті Іловайськ точилися запеклі бої між окупантами та військовими Збройних Сил України. 24-25 серпня українські батальйони потрапили в оточення. 28 серпня в результаті переговорів було прийнято рішення про виведення українських захисників через "зелений коридор".
29 серпня 2014 року під час виходу сил АТО з оточення під Іловайськом російське керівництво порушило домовленості і ворожі збройні сили впритул розстріляли з важкого озброєння колони українських військових. Таке віроломне вбивство кваліфікується міжнародним гуманітарним правом як воєнний злочин. Тоді полягло 366 українських воїнів, 429 зазнали поранень, 158 зникли безвісти, 300 опинилися в полоні.
Смертельний для наших захисників “зелений коридор” пролягав через поля із соняшниками. Саме під ними сотні українців поклали в боротьбі з ворогом свої життя. Тож символом Дня пам’яті захисників України стала квітка соняха.

наверх