Чернігівська область
м. Новгород-Сіверський,
вул. Слобідська, 1

квитки онлайн

Будинок купця Медведєва.

У Новгороді-Сіверському є цікава туристична локація - будинок купця Медведєва.
Ошатний, вишуканий, світлий, як блакитно-біла хмаринка в небі він вже більше ста років зупиняє перехожих помилуватися собою.
Збудований на поч. ХХ ст. увібрав у себе елементи різних архітектурних стилей. Автор проекту невідомий. Розташований на розі вулиць, що визначило форму його фасадів. Частина будинку двоповерхова. Над головним входом - еркер увінчений шпилем. До наших днів будинок зберігся майже без змін, за виключенням одноповерхової частини, яка на початку свого існування мала замість даху скляний купол та терасу огорожену по периметру парапетом. Ця тераса слугувала господарям оглядовим майданчиком на заплаву р. Десна та була місцем відпочинку.
Про господаря, купця першої гільдії Федора Гнатовича Медведєв відомо не багато. В місті, крім садиби з вищазгаданим будинком, мав ще іншу нерухомість. Мав торгівельний бізнес - продавав посуд та різний мануфактурний крам в Кролевці, Шостці та Новгороді-Сіверському. Кредитував місцевих міщан-підприємців під відсоток від очікуваної вигоди. Здавав в оренду власні приміщення. В 1911 р. міщани Мінкин та Семененко розпочали облаштування сінематографу в його будинку.
Про високі статки господаря говорять навіть, ті другорядні деталі в оформленні будинку, які збереглися до нашого часу: різьблені дубові двері з оригінальною фурнітурою, замками та скельцями; чувунна решітка головних сходів; керамічна плитка на підлозі бельгійської фірми "MARYWIL" та інше.
Будинок надає особливого колориту місту і є архітектурною пам’яткою місцевого значення.

наверх