28 квітня народився Василь Лопата - художник-графік, письменник, лауреат Національної премії ім. Т. Г. Шевченка, народний художник України.
Після закінчення школи в 1955 році, за наполяганням дядька, вступив на навчання до Майнівського зоотехнічного технікуму, хоч з раннього дитинства мав потяг до малювання. Мрія вивчитися на художника почала здійснюватися після закінчення технікуму з «червоним» дипломом: водночас складав випускні екзамени і вступні до Київського училища декоративно-прикладного мистецтва. Після звільнення в запас успішно склав екзамени до Київського державного художнього інституту (1964 р.), був зарахований до творчих майстерень Академії мистецтв під керівництвом народного художника М. Г. Дерегуса. Тоді ж одержав можливість взяти участь у першій груповій виставці. Активно працював над ілюстраціями книг відомих українських літературних класиків, писав картини.
Віхою в творчому доробку художника стала серія «Слово о полку Ігоревім» (1986р.). «Лопата пішов своєрідним шляхом, що глибинно і містко відтворює ідею, стиль, природну тканину „Слова“. Він намагався (дуже вдало!) поєднати сюжет із символіко-метафоричним рядом. Система образів, тональність, міфологічність якнайкраще відтворюють дух поеми… вражають своєю монументальністю, значущістю. » (Г. Якутович).
У 1991 році В. Лопата працював над художнім образом української гривні, втілюючи в грошові знаки велику національну ідею. В 1994 році внаслідок хвороби, що загострилася, митець вимушений був вилетіти на постійне проживання до США. Але й там не перестав творити свої шедеври на українську тематику.
В фондах музею-заповідника "Слово о полку Ігоревім" зберігається більш ніж 60 оригінальних ліногравюр митця.