Іван Степанович Мазепа. Боротьба за Україну.

Сьогодні, 20 березня, виповнюється 380 років з дня народження Івана Степановича Мазепи — українського військового, політичного і державного діяча, гетьмана Війська Запорозького, голови козацької держави на Лівобережнй і всій Наддніпрянській Україні.

ІВАН СТЕПАНОВИЧ МАЗЕПА. БОРОТЬБА ЗА УКРАЇНУ.
( Новгород-Сіверський період)
І.С. Мазепа належить до визначних діячів України другої пол. ХУІІ – поч. ХУІІІ століть. Час його гетьманства дослідники характеризують як період економічного розвитку Гетьманщини, піднесення її культурного і церковного життя, освіти.

"Символ твоєї свободи. 100 років Державного Герба України"

21 березня 2019 року о 14:30 в історико-культурному музеї-заповіднику "Слово о полку Ігоревім" відбудеться презентація фотодокументальної виставки “Символ твоєї свободи. 100 років Державного Герба України”, підготовлена Українським інститутом національної пам'яті та видавництвом "Родовід". Участь у заході братиме представник Українського інституту національної пам'яті у Чернігівській області С.В.Бутко.
Запрошуємо всіх бажаючих!

 

Шевченків тиждень

У рамках Шевченкового тижня з 11 березня у краєзнавчому відділі музею розпочала роботу виставка присвячена 205-річчю з дня народження Т.Шевченка. На виставці представлено різноманітні видання Кобзаря, екслібриси з зображенням видатного українця, факсимільне видання альбому малюнків Тараса Григоровича, видання присвячені життю та творчості поета та художника тощо

.   

"Сие писа Марія" , або дослідження біолога.

 

«Хто є хто в  «Слові …»  та  «Приховане ім'я. Тайнопис в "Слові о полку Ігоревім "  -  в свій час ці дві книжки з інтересом зустріли   шанувальники  «Слова…», хоча дещо насторожував той факт , що автор Г.В.Сумаруков за професією  біолог. Але прочитавши , відразу стає зрозуміло , його дослідження та   спостереження змушують нас  по-іншому поглянути на поему.

Всесвітній день екскурсовода

 Щорічно 21 лютого всі туристичні міста світу відзначають Всесвітній день екскурсовода. Свято було започатковане в 1990 році та вперше відзначалося в Лондоні. Ініціатором заснування події була Міжнародна федерація асоціацій екскурсоводів.

Професія екскурсовода з’явилася з тих пір, коли люди почали подорожувати.Метою свята є залучення уваги до професії, зміцнення міжнародних зв’язків та допомага більш плідно розвивати туризм і його культуру. Щороку нашу державу відвідують понад 20 мільйонів туристів.

З метою популяризації професії екскурсовода, науковими співробітниками історико-культурного музею-заповідника "Слово о полку Ігоревім" розроблено тематичні заходи. Учням старших класів міських шкіл запропоновано стати учасниками професійної гри "Я - екскурсовод!" Сьогодні стартував перший етап, в ході якого музейники відвідали ЗОШ I -III ст. №2. Діти підготували та провели дуже цікаву, змістовну екскурсію своєю рідною школою, ознайомили зі шкільною музейною кімнатою.

Продовжили професійну гру в гімназії  ім.Б.Майстренка та державній гімназії ім.К.Д.Ушинського. Діти із захопленням розповіли історїю своїх навчальних закладів, ознайомили з видатними випускниками, досягненнями гімназистів.

На наступному тижні відбудеться другий етап заходу, який проходитиме в музеї -заповіднику "Слово о полку Ігоревім". Юним "екскурсоводам" буде проведено майстер-клас та вручено подарунки.

.      

Пам'яті Героїв Небесної сотні

Сьогодні, 20 лютого, в нашій країні вшановують пам'ять загиблих на Майдані Незалежності в Києві під час революції Гідності 2014 року. Їх імена назавжди увійшли в історію України як Героїв Небесної сотні. Співробітниками історико-культурного музею-заповідника "Слово о полку Ігоревім" для учнів старших класів в гімназії ім.К.Д.Ушинського та краєзнавчому відділі проведено виховні заходи, присвячені тим буремним подіям.

.   

До 355-ої річниці з дня загибелі Івана Богуна

Щойно біля пам'ятного знаку відбувся мітинг - реквієм з нагоди 355-ої річниці з дня загибелі Івана Богуна. На якому з промовою виступив старший науковий співробітник краєзнавчого відділу історико-культурного музею - заповідника "Слово о полку Ігоревім" Павло Володимирович Провозін.

.   

Славний лицар України

17 лютого 2019 року минає 355 років з дня загибелі під Новгородом-Сіверським славного лицаря України – вінницького (кальницького) полковника Івана Богуна – сподвижника гетьма-на Богдана Хмельницького. Зовнішній вигляд Івана Богуна відомий український історик Олександр Дмитрук описував так: «Можна припустити, що він був вище середнього зросту, міцний в плечах, волосся темно-русяве, очі світлі. Якось я натрапив на повідомлення про те, що в нього була задовга шабля. Шабля підбиралася кожним козаком індивідуально, довжина її леза мала бути від кінчиків пальців до плеча. Якщо у Богуна шабля була довша, ніж у інших, то, значить, рука була теж довша. Стосовно інших особливостей, пишуть, що полковник був «дворуким». Це означає, що він міг одночасно орудувати двома руками з шаблями, що дуже і дуже складно, особливо сидячі на коні. Якщо це так, то він міг лише за допомогою ніг керувати конем». У битві під Охматовим в 1655 році Іван Богун зустрівся у поєдинку з кращим лицарем Польщі Сигізмундом Рущицем, який мав титул полковника. На рахунку Рущиця було 173 виграних поєдинки, але Богун ударом шаблі з лівої руки вбив його.

Новгород-Сіверський Історико-культурний музей-заповідник "Слово о полку Игоревім"

 Матеріали сайту захищені авторськими правами законодавства України,